Barf dieta pro psa aneb když jej trápí průjem
Barf dieta pro psa aneb když jej trápí průjem
Zažívací potíže potrápí nejednoho psa a nevyhnou se jim ani psi krmeni metodou BARF. Co teda dělat, když má tvůj pes průjem? Hlavně zachovej klid, to zvládneš!
Co na průjem u psa? Zařaď nejprve dietu
Když jsou psí exkrementy příliš tekuté na to, abys je zvládl posbírat do pytlíku, nastupuje na scénu lehká dieta v podobě vařeného kuřecího masa s rýží a speciálního mixu Poop Good, který obsahuje černé uhlí, zeolit (aktivovaný klinoptiolit), pektin a oxid křemičitý.
V čem je Poop good tak unikátní?
- Vyčistí střeva od toxinů a zabrání dalšímu nekontrolovanému průjmu.
- Obsažené látky pomohou zklidnit zažívání a podpoří vylučování toxinů ze psího těla ven.
- Dobře funguje i proti nadýmání, takže si už nemusíš dělat starosti, co zas vypustí tvůj pes do ovzduší obýváku během návštěvy tvých rodičů.
Nezapomeň přidávat do krmné dávky i během diety Imunovital, který posílí imunitu psa. A pohlídej si také pitný režim, protože i akutní průjem může způsobit rychlou dehydrataci celého psího organismu. Klidně přidej trochu vody i do každé dietní dávky.
Rychlejší rekonvalescenci podpoříš také směsí vitamínů pro psy Vit&Min, která obsahuje vyvážené množství vitamínů a minerálů v základní formě, aby byly co nejvíce vstřebatelné.
A pokud se nezlepší stav tvého psa pár dní po nasazení diety, navštiv neprodleně veterináře.
Canis Lab TIP: Zajímá tě víc? Pak mrkni na náš článek První pomoc na průjem a zvracení u psa.
RECEPT: dieta na průjem u psa
Na dietní krmnou dávku na průjem u psa budeš potřebovat:
- Kuřecí prsa
- Rýži
- Mrkev
- Poop good (obsahuje nejen černé uhlí pro psa)
- Imunovital (směs na imunitu pro psy)
Postup přípravy tohohle receptu je fakt jednoduchý. Nakrájej si na menší kousky kuřecí prsa a nastrouhej mrkev najemno. Kousky kuřete a mrkve pak uvař v čisté vodě. Nezapomeň ještě připravit také čistou rýži. Vše smíchej a přidej do směsi také odměřené množství Poop Good a Imunovitalu (dávkování najdeš vždy na zadní straně obalu).
Tuhle dietu na průjem u psa podávej v malých porcičkách svému psímu pacientovi. Menší krmné dávky pes rychleji vstřebá a zároveň mu nezatížíš už tak podrážděné zažívání. Dbej opravdu na malé porce, příliš mnoho jídla je i v případě dietní stravy spíše na škodu.
Jak předcházet průjmům a dalším zažívacím potížím u psa
Jsou psi, kterým zažívání nerozhází ani sežrání mršiny z lesa. Ale pak jsou také psi, kteří mají citlivé bříško a trpí průjmem i klidně jen ze stresujícího přesunu na závody. Poop Good můžeš přidávat i preventivně 3× týdně do krmiva. A pokud si zrovna tvůj psí miláček pochutnal venku na něčem, co už nedokážeš ani identifikovat, nezapomeň mu do večerní krmné dávky přidat raději Poop Good.
A ještě ti dáme 2 tipy na super doplňky stravy, které pomáhají zlepšit trávení. První je náš Herbix, což je vyvážená směs bylin vhodných pro psy na zlepšení trávení. Obsahuje probiotika pro správný růst střevní mikroflóry a zlepšuje využití živin. Psi jsou sice primárně masožravci, ale sem tam potřebují také v misce i něco zeleného.
A druhý přípravek je Everyday Balancer, ve kterém najdeš veškeré potřebné živiny. Obsahuje také prebiotika, která zlepšují trávení a podporují zažívání.